Posts made in Luty, 2014

Drewniane domy jednorodzinne i ich urok

Posted by on Lut 27, 2014 in Bez kategorii |

Drewniane domy jednorodzinne i ich urok

W dzisiejszych czasach każdy chce mieć swój dom, a zwłaszcza wtedy, kiedy ma się kilkuosobową rodzinę. Dla takiej rodziny najlepsze są domy jednorodzinne, ponieważ w takich domach mogą oni mieć pełną swobodę i z pewnością będą czuli się komfortowo i wygodnie. Można budować sobie domy murowane oraz domy drewniane. Wiele osób decyduje się jednak na domy drewniane, ponieważ takie są dużo tańsze, szybciej można je pobudować, a także lepiej prezentują się z zewnątrz. Domy drewniane mogą być na przykład parterowe, dwupiętrowe albo jeszcze wyższe. Jest to bardzo korzystne, ponieważ wtedy jest dosyć duże rozpostarcie i każdy członek rodziny ma w takim domu swój kąt. Domy drewniane można bardzo łatwo i szybko pobudować, ponieważ nie trzeba zbyt długo odczekiwać między poszczególnymi etapami budowy. Na początku stawia się podmurówkę i po tym trzeba odczekać dłuższy czas, natomiast w dalszym czasie można budować wszystko jedno za drugim – po kolei. Domy drewniane bardzo ładnie prezentują się na dużej powierzchni. Wiele osób buduje je na obszarach podmiejskich, ponieważ wtedy one właśnie tam najlepiej wyglądają. W takich drewnianych domach jednorodzinnych na parterze zazwyczaj jest kuchnia, łazienka, pokój gościnny oraz przedpokój natomiast na górze zazwyczaj są tylko pokoje, na przykład trzy albo cztery. W takim domu z pewnością pomieści się na przykład pięcioosobowa rodzina. W domach jednorodzinnych jest bardzo przytulnie w środku, a dzięki temu, że jest to dom drewniany to również z zewnątrz jest bardzo uroczo. Wiele osób decydując się na budowę tego typu domu od razu także doskonale wie, jak będzie wyglądało jego otoczenie. Niezwykle często jest to drewniane ogrodzenie i wiele innych elementów, utrzymanych w podobnym stylu. Wtedy całość prezentuje się doskonale, i na pewno przyciągnie spojrzenia wielu zainteresowanych osób, którzy często sami poszukują inspiracji.

Read More

Domy parterowe

Posted by on Lut 20, 2014 in Bez kategorii |

Domy parterowe

Próbujesz wybrać projekt domu, który odpowiadałby wszystkim Twoim potrzebom? Nie wiesz cz zdecydować się na dom piętrowy czy dom parterowy? Oto kilka argumentów, które przemawiają za wyborem budynku parterowego. Być może zainspirują Cię one podczas podejmowania decyzji.
Cechy świadczące o wyższości domów parterowych nad piętrowymi to np. uniwersalność. Będą one tak samo wspaniale funkcjonalne dla małych dzieci, seniorów czy osób niepełnosprawnych. Wynika to z tego faktu, że schody mogą nieraz stanowić barierę architektoniczną dla niektórych grup osób. Jednopoziomowy dom będzie więc idealny jeżeli masz małe dzieci bądź budujesz go z myślą o własnej przyszłości. Dobrze zaprojektowany dom parterowy to dom niezwykle przestronny. Wrażenie takie osiąga się na przykład dzięki rezygnacji z budowy schodów, które zajmują sporo miejsca wewnątrz domu. Można również zrezygnować ze ścian nośnych, które są niezbędne podczas budowy domu wielokondygnacyjnego.
Powinieneś wybrać projekt domu parterowego również wtedy, gdy z jakichś powodów zależy Ci na szybkim wybudowaniu domu. Jeżeli chodzi o czas budowy – domy parterowe są zazwyczaj budowane szybciej niż te piętrowe. Rozdzielenie pomieszczeń może być dodatkowo zasygnalizowane poprzez zastosowanie podwieszanych sufitów czy różnic w poziomach poszczególnych pomieszczeń. Dodatkowym atutem może być to, że przez okna od razu widać to, co dzieje się w ogrodzie – można więc pilnować dzieci bez rezygnowania z innych czynności, np gotowania.
Przed podjęciem decyzji o tym, na jaki typ domu zdecydować się, weź pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim zaś preferencje Twoje i Twoich najbliższych, którzy będą w tym domu mieszkać. Domy parterowe to domy proste w budowie, które z łatwością można wkomponować w ogród. Czas ich budowy jest krótszy w porównaniu do domów piętrowych a schody nie zajmują miejsca wewnątrz budynku. Jeżeli zależy Ci na domu, którego główną zaletą jest funkcjonalność – bez wahania postaw na dom parterowy.

Read More

Jaki powinien być idealny projekt domu

Posted by on Lut 19, 2014 in Bez kategorii |

Jaki powinien być idealny projekt domu

Wiele osób zadaje pytanie, jak powinny być wykonane idealne projekty domów jednorodzinnych. Odpowiedzi z pewnością będzie tak wiele, jak wiele osób tego typu projekty kupuje lub zamawia. Na pewno jednak najlepszy projekt domu dla rodziny to taki, który spełnia wszystkie wymagania jego przyszłych właścicieli. Należy zacząć przede wszystkim od wielkości projektowanego domu. Dzisiaj bardzo wiele uwagi zwracamy na to, aby była ona odpowiednia. Zbyt mały dom sprawi, że na pewno nie będziemy czuć się w nim dobrze, jednak zbyt duży z kolei narazi nas na dość wysokie koszty związane z ogrzewaniem i eksploatacją domu. Powinno się go dobierać do wielkości rodziny która ma w nim zamieszkać, jednak jeżeli planuje się jej powiększenie, na pewno warto zdecydować się na jeden pokój więcej, który może przydać się w przyszłości. Istotna jest także wielkość poszczególnych pomieszczeń planowanych w domu, ma ona bowiem wpływ na jego całkowitą powierzchnię. Jeżeli rodzina jest liczna, na pewno najważniejszymi miejscami będą salon i kuchnia, często także jadalnia. Dlatego powinny mieć one taką wielkość, aby swobodnie wszyscy mogli się w nich zmieścić. Inną kwestią jest to, jak duże powinny być poszczególne pokoje. Wiele osób uważa, że na pewno lepiej zdecydować się na mniejsze, ale za to aby było ich więcej. Wtedy nawet jeżeli w rodzinie jest kilkoro dzieci, mogą one mieć niezależne pokoje co z pewnością jest dobrym rozwiązaniem. Projektując dom obecnie nie można zapominać także o garażu który niezwykle często stanowi z nim jedną bryłę. Wtedy o wiele szybciej można dostać się do auta, nie trzeba przechodzić prze całe podwórko. Jeżeli ktoś ni jest pewien, na jaki projekt się zdecydować, zawsze może skorzystać z pomocy architekta, który będzie zajmował się jego projektowaniem. Mają oni w tym zakresie bardzo dużą wprawę, dlatego z pewnością pomogą znaleźć idealne rozwiązanie w każdej kwestii.

Read More