Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu?


Budowa domu zawsze powinna rozpocząć się od wyboru odpowiedniego projektu, co niestety nie jest prostym zadaniem. Wybierając nowy projekt domu należy kierować się nie tylko swoimi indywidualnych potrzebami, ale również należy zadbać o to, aby projekt spełniał aktualne wymagania.

Prawo budowlane

Dzięki dobrej znajomości aktualnych przepisów prawa budowlanego zdecydowanie łatwiej jest podjąć decyzję o wyborze najlepszego projektu. Przy wyborze warto kierować się także orientacyjnymi kosztami, ponieważ budowa domu może pochłonąć naprawdę duże fundusze zwłaszcza, jak wybierze się dość skomplikowany projekt. Przed wybraniem projektu domu jak wspomniano powyżej warto dokładnie sprawdzić w gminie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dzięki stosownym dokumentom dowiemy się między innymi, jaka może być maksymalna wysokość naszego budynku albo kąt nachylenia dachu. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale z dokumentacji może wynikać również sposób samego wykończenie domu, dlatego też nie można jej bagatelizować.

Zadbanie o formalności

Budowa domu niestety wiąże się nie tylko z pracami budowlanymi, ale również z koniecznością załatwienia wielu formalności w urzędach. Zdobycie pozwolenia na budowę może zająć naprawdę sporo czasu, dlatego też warto zająć się formalnościami jak najszybciej. Na szczęście w większości przypadkach wystarczy zwykłe zgłoszenie budowy, które należy wysłać do wydziału architektonicznego albo urzędu miasta. Do zgłoszenia należy dodać nie tylko projekt budowlany i oświadczenie o prawie dysponowania daną działką budowlaną, ale również planowaną datę rozpoczęcia prac i wszystkie informacje o zakresie poszczególnych robót. Każdy urząd zgodnie z prawem ma 21 dni na wydanie sprzeciwu. Jeżeli nie otrzymamy sprzeciwu w tym okresie, to budowa domu może ruszyć pełną parą. Oprócz zatrudnienia ekipy budowlanej należy uzbroić również działkę. Warto zainwestować także w solidne ogrodzenie. Na tak przygotowanym terenie bez żadnego większego problemu można przystąpić do prac budowlanych.

Previous Domy drewniane - o czym należy pamiętać?
This is the most recent story.